Mostostal SiedlceOpel Jastrzębski SA

 

Prezentujemy trasę VIII Triathlonu Siedleckiego

Podobnie jak w roku ubiegłym także podczas najbliższej edycji zawodnicy będą mieli do pokonania dystans sprinterski. Startujemy w pobliżu molo nad zalewem i po zaliczeniu jednej 750m pętli przechodzimy do T1. Następnie czeka nas krótki dobieg do ulicy Poznańskiej, gdzie rozpoczyna się trasa rowerowa składająca się z dwóch pętli. Po pokonaniu 20km na rowerze znowu mamy znany już dobieg do T2, a potem 3 pętle biegowe o łącznej długości 5km po mieszanej nawierzchni prowadzące do mety. Obiecujemy, że będzie szybko! :)

 

Rejestracja otwarta

My także już nie mogliśmy się doczekać, ale już jest - rejestracja na VIII Triathlon Siedlecki jest już dostępna. Zapraszamy wszystkich żądnych sportowych emocji do formularza rejestracyjnego. Przypominamy, że w tym roku - podobnie jak w roku ubiegłym - wyścig główny odbędzie się na dystansie sprinterskim (750m pływania, 20km roweru, 5km biegu) w formule z dozwolonym draftingiem. 

Widzimy się w niedzielę 13 sierpnia nad siedleckim zalewem! :)

Rozpoczynamy przygotowania do VIII Triathlonu Siedleckiego

Zawodnicy szlifują już formę na sezon, zaś my dopracowujemy regulamin tegorocznej edycji Triathlonu Siedleckiego. Już wkrótce poznacie szczegóły, natomiast już teraz możemy potwierdzić, iż formuła rywalizacji będzie identyczna jak w zeszłym roku. Czekają nas zatem dwa krótsze wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz wyścig główny na dystansie sprinterskim (750m-20km-5km) na rowerach szosowych dla dorosłych. Zapisy planujemy rozpocząć, jak tylko regulamin będzie gotowy.

Wyniki niedzielnej rywalizacji

VII Triathlon Siedlecki przeszedł do historii. Na najwyższym stopniu podium imprezy pierwszy raz organizowanej w formule sprinterskiej z czasem 1:02:13 stanął Marcin Mazurek z Lublina, który jednocześnie wygrał cały cykl Eastern Triathlon Cup. Zaledwie 36 sekund później po szaleńczej gonitwie, podczas której odrobił blisko 3 minutową stratę z pływania, na mecie zameldował się Paweł Janiak reprezentujący barwy Triathlon Siedlce Club oraz Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Wśród pań triumfowała Beata Dąbrowska z czasem 1:17:35 przed Joanna Borowik - obie panie z Triathlon Siedlce Club - oraz Anna Rutkowska z Siostrachy z Wyżyńca Radość.

Poprzedzająca główny wyścig rywalizacja dzieci i młodzieży zakończyła się miażdżacą przewagą dziewczyn nad chłopcami. W kategorii MINI1 wygrała Łucja Wierzbicka z Triathlon Siedlce Club przeganiąjąc zwycięzcę wśród chłopców Macieja Kiełczykowskiego. W kategorii MINI2 pierwsza na mecie była Natalia Zycz, która wyścig zakończyła prawie pół minuty przed najszybszym Radosławem Marczakiem.

Joomla SEF URLs by Artio