Mostostal SiedlceOpel Jastrzębski SA

 

Rejestracja otwarta

My także już nie mogliśmy się doczekać, ale już jest - rejestracja na VIII Triathlon Siedlecki jest już dostępna. Zapraszamy wszystkich żądnych sportowych emocji do formularza rejestracyjnego. Przypominamy, że w tym roku - podobnie jak w roku ubiegłym - wyścig główny odbędzie się na dystansie sprinterskim (750m pływania, 20km roweru, 5km biegu) w formule z dozwolonym draftingiem. 

Widzimy się w niedzielę 13 sierpnia nad siedleckim zalewem! :)

Rozpoczynamy przygotowania do VIII Triathlonu Siedleckiego

Zawodnicy szlifują już formę na sezon, zaś my dopracowujemy regulamin tegorocznej edycji Triathlonu Siedleckiego. Już wkrótce poznacie szczegóły, natomiast już teraz możemy potwierdzić, iż formuła rywalizacji będzie identyczna jak w zeszłym roku. Czekają nas zatem dwa krótsze wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz wyścig główny na dystansie sprinterskim (750m-20km-5km) na rowerach szosowych dla dorosłych. Zapisy planujemy rozpocząć, jak tylko regulamin będzie gotowy.

Utrudnienia w ruchu

W związku z VII Triathlonem Siedleckim w najbliższą niedzielę 21 sierpnia w godzinach 15-17 nastąpią ograniczenia w ruchu kołowym na ulicach: ul. Okrężna – ul. Poznańska, ul. Warszawska (odcinek między ul. Plażową a ul. Monte Casino), – ul. Kruszcowa – ul. I. Prądzyńskiego – ul. R. Kaczorowskiego – ul. L. Kaczyńskiego. Za utrudnienia przepraszamy oraz liczymy na wyrozumiałość mieszkańców.

Szczegółowa mapa trasy zawodów, a co za tym idzie informacja o zamkniętych odcinkach ulic dostępna jest w artykule: Trasa tegorocznych zmagań

Wyniki niedzielnej rywalizacji

VII Triathlon Siedlecki przeszedł do historii. Na najwyższym stopniu podium imprezy pierwszy raz organizowanej w formule sprinterskiej z czasem 1:02:13 stanął Marcin Mazurek z Lublina, który jednocześnie wygrał cały cykl Eastern Triathlon Cup. Zaledwie 36 sekund później po szaleńczej gonitwie, podczas której odrobił blisko 3 minutową stratę z pływania, na mecie zameldował się Paweł Janiak reprezentujący barwy Triathlon Siedlce Club oraz Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Wśród pań triumfowała Beata Dąbrowska z czasem 1:17:35 przed Joanna Borowik - obie panie z Triathlon Siedlce Club - oraz Anna Rutkowska z Siostrachy z Wyżyńca Radość.

Poprzedzająca główny wyścig rywalizacja dzieci i młodzieży zakończyła się miażdżacą przewagą dziewczyn nad chłopcami. W kategorii MINI1 wygrała Łucja Wierzbicka z Triathlon Siedlce Club przeganiąjąc zwycięzcę wśród chłopców Macieja Kiełczykowskiego. W kategorii MINI2 pierwsza na mecie była Natalia Zycz, która wyścig zakończyła prawie pół minuty przed najszybszym Radosławem Marczakiem.

Program VII Triathlonu Siedleckiego

PROGRAM 7 TRIATHLONU SIEDLECKIEGO

 

NIEDZIELA 21 sierpnia 2016 roku

 

11:00-13:50-wydawanie pakietów startowych - obie trasy

13:45- ODPRAWA TECHNICZNA – trasa krótka

14:45 - ODPRAWA TECHNICZNA – trasa SPRINT

12:45- 13:45 - wstawianie rowerów do strefy zmian

13:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa krótka

14:35 - 14:45 - wstawianie rowerów do strefy zmian

14:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa SPRINT

14:00- START- DYSTANS KRÓTKI ( dzieci i młodzież)

14:45 - zamknięcie trasy - dystans krótki

15:00- START- DYSTANS SPRINT ( dorośli)

17:00 – zamknięcie trasy - dystans długi; zakończenie zawodów i rozpoczęcie wydawania rowerów ze strefy zmian

17:30 - ceremonia dekoracji zwycięzców

18:00- zamknięcie biura zawodów

Joomla SEF URLs by Artio