Mostostal SiedlceOpel Jastrzębski SA

 

Po zawodach

IV Triathlon Siedlecki już za nami. Pogoda jak zwykle nie zawiodła, a dodatkowo dostarczyła wrażeń, przede wszystkim na trasie rowerowej. Gratulujemy wszystkim, którzy dotarli do mety, a w szczególności Maćkowi Michalskiemu z Banaszek Duda Jamis TeamAleksandrze Siwczuk, którzy triumfowali w głównym wyścigu, oraz Mateuszowi Oknińskiemu z UKS Rawa SiedlceLaurze Karasińskiej - zwycięzcom triathlonu dzieci i młodzieży. 

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronach firmy realizującej pomiar czasu:

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, bez których kolejny Triathlon Siedlecki nie mógłby się odbyć: Urzędowi Miasta Siedlce za wsparcie finansowe, Agencji Rozwoju Miasta Siedlce za pomoc w organizacji sprzętu zabezpieczającego, Manufakturze SPA za doskonale relaksujące masaże czekające na zawodników na mecie, Strzelcowi  oraz strażakom z OSP Nowe Opole za pomoc w zabezpieczeniu trasy, ratownikom z siedleckiego WOPRu za zabezpieczenie etapu pływackiego oraz pomoc w rozstawieniu bojek, Stanicy za udostępnienie energii elektrycznej, a także sponsorowi głównych nagród sklepowi TriMagic oraz patronowi medialnemu Akademii Triathlonu.

Cieszymy się ze wszystkich uwag, które do nas docierają - zarówno tych pozytywnych potwierdzających, że warto dalej organizować zawody, jak i tych krytycznych, gdyż dzięki nim wiemy, co należy poprawić, żeby impreza była jeszcze lepsza.

Zapraszamy na Facebooka, gdzie na bieżąco pojawiają się zdjęcia i relacje z wyścigu. Już teraz zapraszamy do obejrzenia reportażu Daniela Strzalińskiego, z którego doskonałych zdjęć często korzystamy na stronie. Szukajcie siebie także na fotkach w lokalnych mediach: na portalach SiedlceNews oraz Podlasie24, który jako pierwszy zamieścił relację z imprezy.

Parę informacji przed startem

Pływanie odbywa się na jednej pętli o długości 400m (na dystansie krótkim 100m), start z wody z linii wyznaczonej przez boję oraz punkt wyjścia z wody. Zalecamy zabranie ze sobą czepków w jaskrawych kolorach. Przed startem wszyscy zawodnicy będą musieli wejść do strefy zmian, gdzie nastąpi obowiązkowa odprawa techniczna.

Trasa rowerowa to dwie pętle po 5km każda. Nawierzchnia zróżnicowana: trawa, ubita ziemia, piach, korzenie. W przypadku opadów deszczu może być ślisko. Sugerowany rower to MTB lub przełajówka. Płasko, ale kręto. Zwracajmy uwagę na rywali, szybsi zawodnicy powinni ostrzegać przed planowanym wyprzedzaniem, wolniejsi powinni ułatwić wyprzedzanie w miarę możliwości. 

Trasa biegu wiedzie ścieżką nad brzegiem zalewu 1,5km w jedną stronę. Na początku biegu rozstawiony będzie punkt odświeżania zaopatrzony w wodę w kubeczkach. Na nawrocie biegowym będą sędziowie spisujący numery przebiegających zawodników.

Schemat strefy zawodów i tras poszczególnych etapów: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=202941617131787549363.0004ab2d7a1622f0d3f0f&dg=feature . Na południowym krańcu trasy rowerowej na czerwono zaznaczony jest alternatywny wariant przebiegu. O wyborze wariantu zdecydujemy w przeddzień zawodów w zależności od warunków na trasie.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 11:00. Prosimy o wcześniejsze przybycie w celu załatwienia formalności (podpisanie oświadczenia, odbiór pakietu startowego). Wstęp do strefy zmian będą mieli tylko zawodnicy z widocznym numerem startowym (w przypadku małoletnich zawodników dopuszczamy pomoc osoby dorosłej). Wszystkie rowery powinny znaleźć się w strefie zmian przed wyścigiem dzieci i młodzieży, czyli przed godziną 13:50.

Po godzinie 13:50 nieodebrane pakiety startowe przepadają i wtedy będzie możliwa dodatkowa rejestracja, jeśli limit zawodników nie będzie przekroczony. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 70zł. O godzinie 14:30 biuro zawodów kończy swoją pracę.

Po wyścigu na krótkiej trasie (około godziny 14:35) boks rowerowy zostanie ponownie otwarty i będzie jeszcze możliwość wstawienia roweru. Czas otwarcia będzie uzależniony od przebiegu rywalizacji dzieci i młodzieży, więc najbezpieczniej będzie wstawić rower do boksu jeszcze przed krótszym wyścigiem. W trakcie trwania wyścigu na krótkiej trasie nie będzie możliwe wejście do strefy zmian.

Bezwzględne zamknięcie możliwości wejścia do strefy zmian przed wyścigiem głównym nastąpi o godzinie 14:50. Osoby, które nie zdążą do tego czasu zostawić sprzętu w boksie, nie zostaną dopuszczone do startu. Prosimy jeszcze raz o wcześniejsze przybycie, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Odbiór rowerów z boksu będzie możliwy po zakończeniu wyścigu głównego od około godziny 17:00 (dotyczy to także zawodników z trasy krótkiej). Ponownie, wejście do strefy zmian możliwe będzie tylko z widocznym numerem startowym. Przy wyprowadzaniu rowerów będzie następowała weryfikacja numeru startowego zawodnika oraz numeru przymocowanego do roweru.

11:00-13:50 - wydawanie pakietów startowych obie trasy

13:45 - ODPRAWA TECHNICZNA – trasa krótka

14:45 - ODPRAWA TECHNICZNA – trasa długa

12:45- 13:50 - wstawianie rowerów do boksu rowerowego

13:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa krótka

14:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa długa

14:00- START- DYSTANS KRÓTKI ( dzieci i młodzież)

14:45 - zamknięcie trasy - dystans krótki

15:00- START- DYSTANS DŁUGI ( dorośli)

17:00 – zamknięcie trasy - dystans długi; zakończenie zawodów i rozpoczęcie wydawania rowerów z boksu

17:30 - ceremonia dekoracji zwycięzców

18:00- zamknięcie biura zawodów

Lista startowa zamknięta

Informujemy, że w związku z wyczerpaniem limitu, rejestracja została ostatecznie zamknięta i tym samym nie ma już możliwości zgłoszenia się na IV Triathlon Siedlecki.

Dopuszczamy przepisanie zgłoszenia na inną osobę, o czym osoba rezygnująca powinna powiadomić mailem wysłanym z adresu, który został podany przy rejestracji. Urodzeni szczęściarze mogą polować na pakiety startowe w dniu zawodów. Zgodnie z regulaminem pakiety są wydawane do godziny 13:50 (czyli na 10 minut przed startem wyścigu na krótszym dystansie). Po tej godzinie nieodebrane pakiety wrócą do ogólnodostępnej puli i będzie możliwość ich zdobycia.

A jeśli ktoś nie lubi czekać, to polecamy inną imprezę o nieco innym charakterze, ale także o niepowtarzalnym klimacie - Habdzinmana. Start ten to jednocześnie pierwsza runda pucharu DoubleWONSman, którego finał odbędzie się w Siedlcach. Regulamin i nieco innych szczegółów na forum: http://forum.xtri.pl/viewtopic.php?f=13&t=3725

Zniżki na posiłki w Chacie Rybaka

Stanica to dawny ośrodek ZHP położony nad siedleckim zalewem.  Obecnie to wspaniałe miejsce do wypoczynku, przypominające typowe mazurskie klimaty. Ośrodek obecnie regularnie organizuje plenerowe koncerty, imprezy integracyjne, pikniki. Na jego terenie znajduje się restauracja Chata Rybaka serwująca najróżniejsze dania z grilla i to właśnie w Chacie Rybaka będzie można się posilić po wyczerpującym starcie w IV Triathlonie Siedleckim. Każdy z zawodników otrzyma kupony zniżkowe do wykorzystania w restauracji, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bazy zawodów. Życzymy smacznego :)

Joomla SEF URLs by Artio