Mostostal SiedlceOpel Jastrzębski SA

 

Parę informacji przed startem

Pływanie odbywa się na jednej pętli o długości 400m (na dystansie krótkim 100m), start z wody z linii wyznaczonej przez boję oraz punkt wyjścia z wody. Zalecamy zabranie ze sobą czepków w jaskrawych kolorach. Przed startem wszyscy zawodnicy będą musieli wejść do strefy zmian, gdzie nastąpi obowiązkowa odprawa techniczna.

Trasa rowerowa to dwie pętle po 5km każda. Nawierzchnia zróżnicowana: trawa, ubita ziemia, piach, korzenie. W przypadku opadów deszczu może być ślisko. Sugerowany rower to MTB lub przełajówka. Płasko, ale kręto. Zwracajmy uwagę na rywali, szybsi zawodnicy powinni ostrzegać przed planowanym wyprzedzaniem, wolniejsi powinni ułatwić wyprzedzanie w miarę możliwości. 

Trasa biegu wiedzie ścieżką nad brzegiem zalewu 1,5km w jedną stronę. Na początku biegu rozstawiony będzie punkt odświeżania zaopatrzony w wodę w kubeczkach. Na nawrocie biegowym będą sędziowie spisujący numery przebiegających zawodników.

Schemat strefy zawodów i tras poszczególnych etapów: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=202941617131787549363.0004ab2d7a1622f0d3f0f&dg=feature . Na południowym krańcu trasy rowerowej na czerwono zaznaczony jest alternatywny wariant przebiegu. O wyborze wariantu zdecydujemy w przeddzień zawodów w zależności od warunków na trasie.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 11:00. Prosimy o wcześniejsze przybycie w celu załatwienia formalności (podpisanie oświadczenia, odbiór pakietu startowego). Wstęp do strefy zmian będą mieli tylko zawodnicy z widocznym numerem startowym (w przypadku małoletnich zawodników dopuszczamy pomoc osoby dorosłej). Wszystkie rowery powinny znaleźć się w strefie zmian przed wyścigiem dzieci i młodzieży, czyli przed godziną 13:50.

Po godzinie 13:50 nieodebrane pakiety startowe przepadają i wtedy będzie możliwa dodatkowa rejestracja, jeśli limit zawodników nie będzie przekroczony. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 70zł. O godzinie 14:30 biuro zawodów kończy swoją pracę.

Po wyścigu na krótkiej trasie (około godziny 14:35) boks rowerowy zostanie ponownie otwarty i będzie jeszcze możliwość wstawienia roweru. Czas otwarcia będzie uzależniony od przebiegu rywalizacji dzieci i młodzieży, więc najbezpieczniej będzie wstawić rower do boksu jeszcze przed krótszym wyścigiem. W trakcie trwania wyścigu na krótkiej trasie nie będzie możliwe wejście do strefy zmian.

Bezwzględne zamknięcie możliwości wejścia do strefy zmian przed wyścigiem głównym nastąpi o godzinie 14:50. Osoby, które nie zdążą do tego czasu zostawić sprzętu w boksie, nie zostaną dopuszczone do startu. Prosimy jeszcze raz o wcześniejsze przybycie, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Odbiór rowerów z boksu będzie możliwy po zakończeniu wyścigu głównego od około godziny 17:00 (dotyczy to także zawodników z trasy krótkiej). Ponownie, wejście do strefy zmian możliwe będzie tylko z widocznym numerem startowym. Przy wyprowadzaniu rowerów będzie następowała weryfikacja numeru startowego zawodnika oraz numeru przymocowanego do roweru.

11:00-13:50 - wydawanie pakietów startowych obie trasy

13:45 - ODPRAWA TECHNICZNA – trasa krótka

14:45 - ODPRAWA TECHNICZNA – trasa długa

12:45- 13:50 - wstawianie rowerów do boksu rowerowego

13:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa krótka

14:50 - oficjalne otwarcie zawodów ( wyczytywanie zawodników ) trasa długa

14:00- START- DYSTANS KRÓTKI ( dzieci i młodzież)

14:45 - zamknięcie trasy - dystans krótki

15:00- START- DYSTANS DŁUGI ( dorośli)

17:00 – zamknięcie trasy - dystans długi; zakończenie zawodów i rozpoczęcie wydawania rowerów z boksu

17:30 - ceremonia dekoracji zwycięzców

18:00- zamknięcie biura zawodów

Joomla SEF URLs by Artio